AKTIVITY V OKOLÍ CHALETS

Zima v Kvačianskej doline

Milujete tiché prechádzky po zasneženej prírode, zimné túry, ktoré sú výzvou pre vašu kondíciu, alebo objavovanie miestnych atrakcií
a historických pamiatok v zimnom šate? V Kvačianskej doline si v zimnom období určite nájdete to svoje.

Dolný ikonický mlyn v Kvačianskej doline

Vzdialenosť od chaletov: 0,0 km

Západ slnka v sedle pod Osobitou

Vzdialenosť: 13,0 km

Štvrté roháčske pleso

Vzdialenosť: 13,0 km

Meander park Oravice

Vzdialenosť: 19,0 km

Nordic walking

Vzdialenosť: 0,0 km

Východ slnka v Roháčoch

Vzdialenosť: 13,0 km

Zimná nádhera Smutnej doliny

Vzdialenosť: 13,0 km

Pohľad z hrebeňa na more hmly

Vzdialenosť: 13,0 km

Zimná idyla v Kvačianskej doline

Vzdialenosť: 0,0 km

Lyžiarske strediská

Vzdialenosť: 5,0 km

Lyžiarske strediská

  • Lyžiarske centrum Roháče Spálená – 13 km 

Nachádza sa vo vysokohorskom prostredí, je vzdialené 8 km od obce Zuberec. Zjazdovky sú vhodné pre náročných, ale aj začínajúcich lyžiarov i rodiny. Stredisko disponuje expresnou 6-sedačkou, 4-sedačkou a tromi lyžiarskymi vlekmi. Pre milovníkov adrenalínových športov je k dispozícii skialpinistická free zóna priamo nad areálom a novovybudovaný snowpark. Bežkári ocenia dva bežecké okruhy s dĺžkou 11,3 km.

  • Lyžiarske stredisko Janovky v Zuberci – 7 km

Nachádza sa priamo v Zuberci, zjazdovky sú ľahkej a stredne ťažkej náročnosti, prepravu lyžiarov zabezpečujú 4 vleky s celkovou prepravnou kapacitou 2500 os./hod., vrátane detských vlekov. Zjazdovky sú osvetlené s možnosťou večerného lyžovania. Celková dĺžka lyžiarskych svahov je 5,3 km s prevýšením 200 m. Pre priaznivcov bežeckého lyžovania je v okolí strediska pripravených 8 km upravovaných bežkárskych trás.

  • SKI VITANOVÁ Vrchdolinky – 24 km 

Lyžiarske stredisko so sedačkou, krásnym výhľadom na Tatry skvelou lyžovačkou na výborne zasnežených tratiach. Teplé občerstvenie priamo v stredisku. Príjemné prostredie pre deti aj dospelých. Možnosť využitia lyžiarskej a snowboardovej školy a škôlky, ski servisu, požičovne lyží a snowboardov, celková dĺžka zjazdových tratí je 4,1 km, prevýšenie 243 m, celková prepravná kapacita 3600 osôb/hod.

  • Lyžiarske stredisko Meander Skipark Oravice – 18 km

Ski Oravice sú jedno z mála lyžiarskych stredísk v strednej Európe so ski-in ski-out termálnym aquaparkom. Pre začínajúcich lyžiarov je k dispozícii detský park s krátkym lyžiarskym vlekom a pôsobí tu lyžiarska škola. V areáli sú dve reštaurácie s ponukou tradičných slovenských a poľských jedál, plus bufet priamo na svahu. Z vrcholu zjazdovky sú vynikajúce výhľady na Západné Tatry a Skorušinské vrchy.

  • Lyžiarske Stredisko Jasná – Nízke Tatry – 39 km

Toto musíte zažiť! Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku. 50 kilometrov zjazdoviek, 23 vlekov a lanoviek. Lyžiarske školy, hotely a oveľa viac.

Ostatné aktivity v zime

  • Bežkovanie/Bežkárske trate

Možnosť bežkovania v prírodnom teréne pre tých, ktorí majú zvládnutú techniku bežkovania. Možnosti sa ponúkajú priamo v čarokrásnej doline našich chaletov. 

Trasa Chalets Kvačianska dolina – Mlyny Oblazy – Chalets Kvačianska Dolina

Denne upravované bežecké trate:
Prvá trať Zuberec – Brehy (dolný okruh) je vyznačená modrou farbou a má 5,9 km. Popri nej tečie Studený potok, odkiaľ sú krásne výhľady na Sivý vrch a Brestovú, ako aj na Osobitú.

Druhá trať je Zuberec – Brehy (horný okruh). Jej dĺžka je 3,1 km. Z tejto trasy možno vidieť Veľký Choč. Obe bežkárske trate sa dajú spojiť do jedného okruhu, ktorý vyjde na obdivuhodných 9 kilometrov.

Tretia bežkárska trať má sama o sebe 9,2 km. Je vyznačená červenou farbou a volá sa Zuberec – Zverovka. V jej blízkosti sa nachádza napr. Brestovská jaskyňa, Horáreň Brestová či Roháčsky potok.

Náš štvrtý tip je bežkárska trať Zverovka – Adamcuľa s dĺžkou 4,3 km (vyznačená zelenou farbou). Počas jej absolvovania môžete zahliadnuť Roháčsky vodopád alebo sa vám naskytne pohľad na vrch Predná Zábrať. Tieto 4 trasy rozhodne stoja za to, aby ste zavítali aj do malebného Zuberca.

  • Skialpinizmus

Milovníci skialpinizmu a extrémnych športov môžu využiť Saľatínsku a Spálenú dolinu na skialpinistické túry a zjazdy. Roháče sú pre skialpinizmus dostupné v termíne od 21. decembra do 15. apríla. Skialpinistické trasy zo Zuberca – Machy v dĺžke 11,3 km.

  • Sánkovanie

Zasnežené mierne svahy v bezprostrednej blízkosti chaletov môžete využiť so svojimi deťmi na sánkovanie či bobovanie.

Pri chatách ako aj v lyžiarskych strediskách v okolí je dostatok možností na sánkovanie aj v marcových – aprílových jarných podmienkach.

  • Nordic walking

Lokalita našich chaletov, je ako stvorená pre nordic walking. Ak ste nordic walking ešte nikdy nevyskúšali máme pre vás možnosť súkromných či kolektívnych kurzov pod vedením skúsenej lektorky.